Čas na skvělé Bio seno z Posázaví

Čas na seno z Posázaví

Když se řekne léto, tak si každý představí nejen veškeré letní radovánky, ale také další charakteristické prvky jako je třeba příjemná vůně sena. Právě v létě totiž probíhá jeho sklizeň a zpracování pro další využití, a to především pro hospodářská zvířata a také pro zvířata lesní.

zadejte si poptávku.

A jak vůbec takové seno vzniká?

Vše začíná na louce, na které roste tráva. Ve správný čas dojde k její sklizni, které se říká senoseč. Po tomto procesu zůstane posečená tráva ležet na louce a musí se nechat důkladně vysušit. Sušení se provádí zcela tradičním a přirozeným způsobem, a sice pomocí slunce. Aby bylo seno kvalitní, tak je potřebné proces sušení provést důkladně, a hlavně rychle kvůli počasí. Teprve potom dojde ke slisování a svážení nejlépe do krytých prostorů.

Pokud chcete i vy kvalitně a důkladně zpracované seno, tak to vám zaručí naše balíky sena z Posázaví.

Prodej balíků sena probíhá v kulatém nebo hranatém provedení,kterých rozměry jsou 130 cm průměr a váha kolem 300 kg.

Skladování je zajištěné přímo v suché hale nebo na paletách pod prodyšnou plachtou. Díky našim kompletním službám balíky jen naložíme moderním nakladačem.

Seno z Posázaví můžete následně využít pro koně a další hospodářská zvířata, a to i pro ty nejnáročnější. 

Dále také jako příkrm pro zvířata lesní. Seno je nejen slisované do kulatých či hranatých balíků, ale také zajištěné síťkou pro ještě lepší pevnost balíků.

Kvalitně zpracované seno neobsahuje plísně, plevel ani žádnou chemii, nepráší a obsahuje dostatečný a vyvážený poměr živin. Na kvalitu má vysoký vliv jeho původ, doba sečení a sklizně, počasí. Pokud chcete mít jistotu, že kupujete opravdu kvalitní balíky sena, tak po individuální domluvě je možné zaslat vzorek a vy tak máte ještě před zakoupením možnost posouzení kvality.

O kvalitě rozhoduje také jeho barva, vůně, struktura, stáří a způsob skladování.